Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestuesit nisen nga rrethet/ Tritan Shehu: Gjirokastra “ndez motorat” drejt Tiranës për të përmbysur të “keqen”

Nga Ejona 0

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu shprehet se janë nisur nga Gjirokastra mbi 2400 persona të cilët pritet të marrin pjesë në protestën e opozitës para Kryeministrisë.

Shehu shprehet se protestuesit vijnë për të përmbysur të “keqen”, për të ndërtuar një të ardhme dinjitoze.

Kujtojmë se protesta e opozitës kanë nisur nga 16 shkurti, dhe kërkohet largimin nga kryeministria e Edi Ramës dhe krijimi i një qeverie tranzitore.

Komenti i plotë:

Qarku i Gjirokastres “ndez motorrat” drejt Tiranes!

Per tu perballur me Narkoshtetin nje ”karvan” impresionues protestuesish prej Gjirokastres, Dropullit, Libohoves, Tepelenes, Memaliajt, Kelcyres e Permetit ka filluar qe dje levizjen e tij per tu bere pjese e protestes.

Jane me shume se asnjehere sot, mbi 2400; ne rrugetim apo tashme ne Tirane.

Fermere, intelektuale, studente, punonjes, te pa pune, gra e burra, te gjithe te revoltuar nga qeverisja e Rilindjes, plot energji e besim ne ndryshimin, koshiente qe do te jene protagoniste te tij.

Dhe kane te drejte; vijne jo vetem te protestojne, por qe te imponojne ndryshimet duke i thene mjaft:

Varferise, pa punesise, mungeses se kujdesit per bujqesine e blektorine, pa mundesise per te studjuar e diplomuar, kushteve afrikane te shendetesise, arrogances e represionit shteteror, deformimit te demokracise e votes, te pesuara mbi ata, por tashme edhe te publikuara nga media nderkombetare.

Vijne te revoltuar nga shkelja e interesave tona kombetare, bllokimi i integrimit te vendit ne BE, cuarja e tij drejt “Lindjes”.

Vijne per te permbysur te “keqen”, per te ndertuar nje te ardhme dinjitoze.

Respekt per ata, respekt per te gjithe banoret e atij Qarku me vlera ta medh

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej