Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Mirditë, banorët përplasen me policinë

Nga Klodiana 0

Banorët e Kaçinarit janë ngritur sërish në protestë duke kundërshtuar ndërtimin e HEC-it në Mirditë.

Banorët janë përplasur me forcat e policisë, pasi u kanë dalë në pritë punonjësve të firmës duke bllokuar makineritë e tyre të punës.

Ata i janë drejtuar policisë që ti përcjelli mesazh ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj që të tërheqë policinë, pasi ato janë në të drejtën e tyre duke mbrojtur pronat e tyre.

“Nuk pranojmë të dhunohemi në pronat tona. Nuk kemi ardhur me djeg mjetet e tyre, por nuk mund ta pranojmë që të dhunojnë pronën tonë. Kryetari i bashkisë nuk ka ardhur asnjëherë këtu.”- deklarojnë banorët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej