Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta vazhdon/ Studentët ngujohen brenda fakulteteve. A do rrinë deri të djelën?

Nga 27-shi 0

Ata që propaganduan se protesta e studentëve degjeneroi dhe dështoi, duhet të jenë paksa të zhgënjyer, sepse protesta jo vetëm po vazhdon, por nuk shterron në ndërrimin e formës së saj.

Sot, studentët janë mbyllur brenda fakulteteve, duke bllokuar hyrjet kryesore.

Në Fakultetin Juridik, një pjesë e rebelëve thotë që do të qëndrojnë aty deri të dielën, në pritje të plotësimit nga qeveria të kërkesave që i kanë paraqitur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej