- Advertisement -

TAG

studentet

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...

“E keni bërë vaksinën?”/ Studentja-ministres Kushi: Fatkeqësisht, isha e detyruar (film)

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ishte në Universitetin e Politeknikut për të parë nga afër situatën, mbi numrin e studentëve të vaksinuar. Ministrja, i ka...

“Studentët nuk duhet të detyrohen të vaksinohen”, Nora Malaj: Universitetet të hapin dyert për të gjithë! (film)

Pedagogia Nora Malaj ka folur për situatën e vështirë që po kalon arsimi shqiptar dhe studentët të shkaktuara nga pandemia Covid-19. Ekspertja e arsimit gjatë...

Njëri hip se të vrava, tjetri zbrit se të vrava, nga t’ia mbaj unë?

Nga Mentor Kikia Njëra thotë hip se të vrava, tjetra thotë zbrit se të vrava -Je vaksinuar,- pyet gazetarja studentët para fakultetit -Jo! -Përse? -Sepse nuk dua të...

Studentët e pa vaksinuar në auditore, Rama e pranon: S’i nxjerr dot jashtë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se studentët e pa vaksinuar nuk duhet të futeshin në autditore sot. I ftuar në “Now”, Rama tha se pranimi...

Tensione te “Filologjiku”, studentët përplasen me policinë në hyrje të fakultetit (film)

Kanë nisur tensionet në fakultetet e Universitetit të Tiranës, për shkak të kontrolleve që po iu bëhen studentëve në hyrje të çdo fakultetit për...

Universiteti i Vlorës nuk i pranon në auditor pa kryer vaksinën, studentët: Do presim deri në momentin e fundit për ndryshim vendimi ose do...

Përsa i përketë universitetit të Vlorës, zv. Rektoria Frosina Landa deklaroi se studentët e pavaksinuar nuk do të marrin pjesë në auditore. Siç shprehet edhe...

Studentët protestojnë njëkohësisht te Politekniku dhe Ministria e Arsimit (Film)

Mëngjesi i kësaj të hëne është shoqëruar me përplasje në dyert e universiteteve, ku në Tiranë, në shumicën e fakulteteve nuk janë lejuar që...

Nisja e Universitetit, studentët në Korçë: Nuk ishte dëshira jonë, por u vaksinuam

Ka nisur mësimi në të gjitha Universitetet e vendit. Pas një viti të vështirë me pandeminë dhe me mësim online tashmë studentët janë kthyer...

Rama uron studentët, u premton cilësi në arsimin e lartë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetet sociale për të uruar studentët me rastin e fillimit të vitit të ri akademik. Kreu i qeverisë u ka...

Latest news

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...
- Advertisement -