Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përgjimet e Bild/ Doda- Spiropalit: Si nuk ju vjen turp!

Nga Media 0

Sekretarja e PDIU, Mesila Doda ka qenë e ftuar në mbrëmjen e sotme në emisionin Open, ka replikuar me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentit Elisa Spiropali, teksa flisnin për përgjimet e sotme të Bild.

“Meqë e nise kështu, duhet unë të kthehem kështu, si nuk ju vjen turp për këtë çorbë që keni përfshirë sa e sa persona. Me drejtorë, prokurorë, shefa policie e mësues”, tha ndër të tjera Mesila Doda ndërsa kërkoi prej Spiropalit një përgjigje se çfarë priste më qeveria që nuk dorëhiqej, përgjigje që nuk e mori.

Në fund të emisionit “Open”, Elisa Spiropali nuk ka pranuar të marrë pyetje nga Mesila Doda.

Doda i është kthyer se kisha një pyetje, por Spiropali i është kthyer se nuk pranoj pyetje nga ti, por vetëm nga zonja Vasili.

Pjesë nga debati:

Doda: Meqë e nise kështu, duhet unë të kthehem kështu, si nuk ju vjen turp për këtë çorbë që keni përfshirë sa e sa persona. Me drejtora, prokurorë, shefa policie e mësues

Spiropali; Verifikojeni zonja Doda, se do ju dali një tjetër prokuror

Doda: Vladimir Mara është kunat i… dhe nxirre një pamje timen meqë është kështu

Spiropali: Njëra nga ne të dyja do flasi zonja Vasili, zgjidhe kush

Doda: Është turp i madh kjo që po ndodh, para kësaj ishin Avdylajt, tani kemi një grup tjetër. Si ka mundësi, çfarë do ndodhi më që ju te jepni dorëheqjen

Spiropali: Me zë dhe me figurë zonja Doda ka dalë…

Doda: Me zë pra me zë, keni korruptuar gjithë sistemin, mësues, drejtora, shefa policie e prokurorë që kanë lidhje me ata që përmenden aty. Prandaj kërkohet garanci, ndryshimi i qeverisë.

Spiropali: Unë nuk kam përgjigje për zonjën Doda se deklaratat e saj i dëgjoj sa herë është në studion tuaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej