Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Për 26 km rrugë duhet 1 orë e 30 minuta, pa Kaçinarin nuk shkohet në Europë (Film)

Nga Media 1

Janë vetëm 26 kilometra rrugë, por duhet 1 orë e 30 minuta për të mbërritur në destinacion. Nuk bëhet fjalë për një rrugë që të çon në një fshat të pabanuar, flitet për Kaçinarin në Mirditë, vend ku udha shkelet përditë nga banorët që duhet të lëvizin për mirë a për keq.
Mbas meje është fshati Kaçinar, pas tij është fshati Arrëz, e vetmja rrugë që shkon në ato fshatra është kjo rrugë që po shihni. Kjo rrugë është 26 kilometra dhe nga Rrësheni duhet 1 orë e 30 minuta. Imagjinoni, kur njerëzit që banojnë këtu kanë nevojë për një urgjencë, për një sëmundje a për diçka. Fondi i Zhvillimit, qeveria shqiptare apo kushdo që do angazhohet, do të bëjë një të mirë për këta njerëz”, shprehet Ipeshkëvi i Rrëshenit, Gjergj Meta.
Loading...

Komente (1)

  1. Gjergj Meta, Ipeshkvi i Rrëshenit tashma e njohin jo vetëm katolikët shqiptar për publikimin e problemeve të shumta plagë e shoqërisë së sotme në Shqipëri. Në pak fjalë ka pasqyruar një të vërtetë të dhimbshme, ka vënë në pah atë plagë të qëmotme për shërimin e së cilës nuk po e ngre askush zërin. Uroj e shpresoj se zëri i fuqishëm i Ipeshkvit Gjergj Meta nuk ka me ra në vesh të shurdhër. Popullata e Kaçinarit, Arrëzit, Kuzhnenit apo e Simoni e meritojnë përkujdesjen e nënës e jo përherë të mjerkës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej