- Advertisement -

TAG

Gjergj Meta

Kultura e kapur nuk është kulturë

Nga dom Gjergj Meta Niveli kulturor në Shqipëri lë shumë për të dëshiruar. Ngarendja pas jetës së përditshme dhe sidomos logjika efiçentiste e jetës, bën...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Ju lutem mos ikni pa një përqafim…

Nga dom Gjergj Meta A e dini se çfarë më mungon prej gati një viti? Përqafimet. Ja një përqafim si ky: "Gjergj, hajde ke nona jote iher...

Dy letra të Martin Camajt drejtuar dom Rrok Mirditës, famullitar në New York

(Dy letra të Martin Camajt drejtuar dom Rrok Mirditës, famullitar në New York) I dashun don Rrok... Këto dy figura, tashmë në amshim, janë njohur dhe...

Nota e Shën’Kollit m’shpin tonë

Nga dom Gjergj Meta M’shpin tonë, nota e shën’Kollit, qe i bje me dat 5 dhjetor, nuk ishte festu mo me miq qy pri vitit...

Dom Gjergj Meta: Turp për policinë! Turp! (fotot)

Ipeshkvi i Mirditës ka reaguar ashpër ndaj ndërhyrjes së ashpër së policisë. Ai e quan turp sjelljen e aparatit të dhunës që drejtohet nga...

Mos ta flakim fletoren e vjetër …

Ditën e parë të vitit ndoshta e ngarkojmë më shumë se sa mund të mbajë. Ajo mbart shumë shpresë e ëndërra. Mjafton të lexojmë...

I vranë me lutje në gojë

Nga Gjergj Meta Nuk ka një emër tjetër akti terrorist në Zelandën e Re, kundër dy komuniteteve myslimane që po luteshin në xhamitë e tyre,...

E bukura Griseldë, e veshur si nuse

Nga dom Gjergj Meta Në Kurbnesh, te shtëpia e Griseldës së vrarë në Laprakë, ishte krijuar qysh në mëngjes herët rreshti i burrave e i...

Faleminderit studentë, mos u ndalni, ju admiroj pafund!

Nga dom Gjergj Meta Rastësisht sot ju pashë në Tiranë duke protestuar. Ishit shumë. Të rinj e të freskët. Kushedi sa ëndërra keni në zemrat...

Latest news

COVID-19 në vend, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerr shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit. Sipas MSH, janë kryer 3667 testime, nga të cilat kanë rezultuar...

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...
- Advertisement -