Partizani i Agostinelit mbetet në klasë

Duhet të lëçisni

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

Aty ku e nisi, duket se edhe e përfundoi aventurën e tij sezonale për të fituar ndonjë titull në kampionatin shqiptar. Trajnerit Agostineli tashmë pothuajse i janë zvenitur shpresat për të mbajtur ritmin e Skënderbeut. Kur mbërriti në Shqipëri, tekniku italian pësoi fillimisht një humbje 3-0 në Laç, në një ndeshje të vlefshme për kupën e Shqipërisë, ndërsa në takimin e kthimit nuk ia doli të përmbyste rezultatin dhe u eleminua nga kompeticioni. Sot po në Kurbin, këtë rradhë një ndeshje delikate për kampionat dhe sërish nuk ia del, por vetëm 0-0. Dhe mbi të gjitha një ndeshje për t’u harruar, ku skuadra e kuqe nuk kishte as fantazi, por as forcë për të gjetur avantazhin. Mundësitë matematike ekzistojnë ende për të vazhduar garën për titullin e madh, por duket se mundësitë llogjike janë për vetëm një vend në Europa League në sezonin e ardhshëm, ndoshta pak duke krahasuar arritjen minimale me investimet e tanishme në klubin e kuq. Në të kundërt, gjithçka po shykon shumë mirë për skuadrën e Kukësit, e rilindur totalisht në këtë fazë të kampionatit. Në gjashtë ndeshjet e fundit, ekipi i drejtuar nga Klodian Duro ka barazuar vetëm një, ndërsa pesë të tjera i ka fituar, duke përfshirë edhe të sotmen në transfertën e vështirë të Ballshit. Goli i parë u shënua që në të 18’, nga futbollisti kroat Matija Dvornekoviç, ndërsa në të 37’ Erik Flores shfrytëzon një pasiguri të portjerit vendas Stivi Frashëri dhe i jep goditjen e fundit Bylis, që për t’i shpëtuar rënies tashmë i duhen përpjekje titane.

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...