- Advertisement -

TAG

goli

2-1 për Sitin/ Guardiola leksione Murinjos

Ndeshja e parë e Mançestrerëve mban firmën pretigjoze të Pep Guardiolës. Siti ka fituar 2-1 derbin e 172-të, duke shënuar me anë të De...

Juventus, blerjet shkëlqejnë për 15 minuta

Për Pjaniç dhe Benatia kanë mjaftuar vetëm 15 minuta për t’i treguar tifozëve të tyre të rinj se sa të rëndësishëm do të jenë...

Flamurtari, një fitore mbijetese

Danilo Alvesh dhe Zhoao da Silva zhvlerësojnë golin e Cetkoviç, ndërkohë që skuadra e Ramadanit shkëputet katër pikë nga zona e ftohtë Flamurtari arrin një...

Kuksianët “shërbejnë”, Partizani nuk di të fitojë

U duk sikur kampionati do të rihapej sërish, por ishte vetëm një iluzuion që zgjati më pak se tre orë. Kukësi, skuadra më në...

Partizani i Agostinelit mbetet në klasë

Aty ku e nisi, duket se edhe e përfundoi aventurën e tij sezonale për të fituar ndonjë titull në kampionatin shqiptar. Trajnerit Agostineli tashmë...

Ja cili ishte goli më magjik i Johan Krujf

Goli i pabesueshëm 22 dhjetor 1973. Barcelona, atëherë larg namit të sotëm nuk kishte fituar Ligën asajkohe qysh prej 14 vitesh. Ishte ndeshja ndaj Atletikos së Madridit....

Anti-Juve, Reina ulërima nga Napoli

Portjeri i Napolit, Pepe Reina, është entuziazmuar aq shumë nga goli i tretë i Bajernit, i shënuar nga ish-shoku i tij i skuadrës, sa...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -