Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paketa anti-shpifje, Paloka: Rama përdor ambasadorët kur i duhen

Nga Klodiana 0

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar për Paketën Anti-shpifje, që pritet të dërgohet nesër për votim në Kuvend.

Përmes një postimi në Facebook, Paloka ka akuzuar Ramën se po i përdor të huajt atëherë kur i duhen ndërsa bën veshin e shurdhër kur nuk i pëlqen qëndrimet e tyre.

 

Postimi i Palokës:

Rama po vërteton se fundmi dhe një fakt ( që unë e kam deklaruar kohë më parë); ai i përdor “të huajt” atëherë kur i duhen apo kur i shkojnë pas fijes, por i bën veshët shurdh kur qëndrimet e tyre nuk i pëlqejnë.

Kështu, i njëjti që ka për borxh të të përmendi dhe deklarata të përkthyesve të ambasadave kur i leverdis, as nuk i dëgjon e as nuk reagon ndaj qëndrimeve të institucioneve qëndrore ndërkombëtare.

Këtë po bën Rama dhe me ligjin për censurimin e mediave që kërkon me patjetër ta kalojë nesër në atë palo parlament megjithëse janë me dhjetra organizatat ndërkombëtare që e kanë kundërshtuar përfshirë dhe OSBE apo Komisionin Evropian.

Po mbase Rama nuk i konsideron të mirëqena deklarimet dhe qëndrimet nga qëndrat e këtyre organizmave ndërkombëtare, nëse nuk reagojnë përfaqësitë e tyre diplomatike në Tiranë…!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej