- Advertisement -

TAG

Komisioni Evropian.

Gazetari kritikon raportin e KE-së: Nëse ka korrupsion, thojeni qartë dhe troç

Gazetari Mentor Kikia kritikon raportin e Komisionit Evropian për Shqipërinë, duke u shprehur se nuk është i drejtpërdrejtë, sa i përket pjesës për korrupsionin...

KE jep 20 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor: Angazhohemi fuqishëm për zbatimin e reformave

Komisioni Evropian synon që, gjatë dekadës së ardhshme, të investojë deri në 20 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor, thuhet në një plan investimi që...

BE i vjen në ndihmë Shqipërisë, miliona euro për të luftuar krizën nga koronavirusi

Shqipëria do të përfitojë 180 milionë euro për të luftuar krizën me koronavirusin. Komisioni Evropian ka miratuar një paketë ndihme për 8 vende, një pjesë...

BE vendosi të mos hapë kufijtë/ DW: Tri elementet që e penalizuan Shqipërinë

Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet e mëparshme ishin pozitive. Serbia dhe Mali i...

Hapja e kufijve në pikëpyetje, BE mund t’i mbajë mbyllur për Ballkanin Perëndimor edhe pas 1 korrikut

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për qytetarët e Kosovës dhe vendeve tjera të rajonit të Ballkanit Perëndimor, edhe...

KE propozon hapjen e kufijve për Ballkanin më 1 korrik

Komisioni Evropian ka rekomanduar të enjten hapjen graduale të kufijve të jashtëm të Bashkimit Evropian nga 1 korriku, për shtetasit e huaj, duke marrë...

Presidentja e KE kërkesë SHBA-së për vendimin ndaj OBSH-së: Jemi përballë një kërcënimi global, duhet….

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën Botërore të Shëndetësisë, për...

BE bën premtimin e madh: Do të kemi sezon turistik veror!

Një hapje graduale e kufijve është propozuar nga ekzekutivi i BE në një përpjekje për të filluar një industri turistike të goditur rëndë nga...

“Kanabis për arsye mjekësore”, BE distancohet nga deklarata e Ramës: KE dhe Unioni nuk kanë qenë të përfshirë

Bashkimi Europian nuk është pjesë e konsultimeve për planin e legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore që prezantoi sot kryeministri Rama. Përmes një postimi në...

Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, Brukseli i refuzoi propozimet për program shkencor kundër COVID- 19

Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj pandemisë së koronavirusit. Mauro Ferrari, president i Këshillit Evropian...

Latest news

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...
- Advertisement -