- Advertisement -

TAG

Kuvend

“Albania” dhe “Albania 2”/ Shqipëria, vendi i parë në rajon që do të çojë satelitë në orbitë

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot në Kuvend se brenda vitit të ardhshëm qeveria do të dërgojë në hapësirë 2 satelitë “Albania” dhe “Albania 2”. Kjo...

Miratohet në Kuvend ngritja e komisionit hetimor për 25 prillin

Miratohet në Kuvend ngritja e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit. Komisioni që do të drejtohet nga opozita u votua me 120 vota...

E përmendi Basha! Rama mbron Kastratin: Ti vë gjoba, shko në SPAK!

Pas deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, Kryeministri Edi Rama ka vazhduar replikat në sallën e Kuvendit, pasi kreu i opozitës deklaroi se...

Rama i prerë me opozitën: Harrojeni komisionin “Becchetti”, po mbroni një të shpallur në kërkim!

Kryeministri Edi Rama ia ka bërë të qartë opozitës në Kuvend se komisioni hetimor për çështjen "Becchetti" nuk do të ngrihet kurrsesi, ndërsa akuzoi...

Rama i përgjigjet Bashës për debatin në Kuvend: Mos imito atë të Foltores, hallin s’ta zgjidhim dot

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën e tij në Kuvend me një përgjigje ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, pasi ky i fundit e akuzoi...

Plani i opozitës për krizën, Rama: Konceptet tuaja janë mbeturina të partisë së punës

Në fjalën e tij në seancën plenare ndërsa iu drejtua opozitën në sallë, kryeministri Edi Rama tha se për sa kohë përsërisin të njëjtën...

Në Komisionin e Sigurisë shqyrtohet sot dekreti i Metës për ligjin për të huajt (Film)

Në Komisionin e Sigurisë shqyrtohet sot dekreti i Presidentit Ilir Meta për ligjin për të huajt. Ndërsa e ktheu në Kuvend ligjin, Meta bëri të...

Komisionet e përhershme parlamentare, PD nuk do të tërheqë deputetë për LSI, ja skema që do të përdoret

Ditën e sotme në Kuvend do të shqyrtohet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare. Herën e fundit seanca për këtë ccështje u shty për shkak...

Reforma në Drejtësi, Rama: Kush ka llogari të hapura me ligjin, nuk fle më i qetë

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij të gjatë në Kuvend, komentoi edhe Reformën në Drejtësi. Sipas tij, nëse dikush nga qeveria do të...

Përfundon mbledhja e Grupit Parlamentar, PD pritet të futet në Kuvend me 3 fronte

Ka përfunduar mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike që u mbajt ditën e sotme pak para nisjes së seancës parlamentare. Partia Dmeokratike do të...

Latest news

Policia maqedonase arreston katër persona për blerje të votave

Policia maqedonase ka arrestuar katër persona të dyshuar për blerje të votave për zgjedhjet lokale që do të mbahet të dielën, më 17 tetor. Ministria...

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...
- Advertisement -