- Advertisement -

TAG

Kuvend

“S’kishte ujë në spital”/ Manastirliu reagon për letrën e holandezit: Janë shpifje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar sot nga Parlamenti për letrën e ish-këshilltarit holandez, i cili përshkruante eksperiencën e tij në Spitalin e...

“Do ju heq rrogën”/ Socialistët thyejnë urdhrin e Ramës, mungojnë në Kuvend

Si rrallë herë, duket se socialistët nuk po e dëgjojnë urdhrin më të fundit të shefit të tyre. Disa javë më parë, në mbledhjen...

Debat në Kuvend, Spaho-Ramës: I rrjedhur je ti në këtë mes

Çështja e Butrintit ka shkaktuar debat në Kuvendin që është duke u mbajtur sot. Deputeti demokrat, Edmond Spaho në fjalën e tij është shprehur se...

Berisha e shtyu nga foltorja/ Alibeaj: Nuk ia jap kënaqësinë Ramës

Pas 5 minutash ka nisur sërish seanca plenare. Fjalën e ka marrë kreu i grupit Parlamentar të PD, Enkeljed Alibeaj, pasi pak më parë ...

Sherr në Kuvend/ Fjala i jepet Alibeajt, Berisha e shtyn dhe e largon nga foltorja

Përplasjet mes demokratëve vazhdojnë të reflektohen edhe në Kuvend, kur i kundërvihen ashpër njeri- tjetrit. Një inicident ka ndodhur mes Sali Berishës dhe Enkelejd...

Jo vetën rrogë, deputetë marrin edhe shpërblim, ja kush kryeson listën

Deputetët e Kuvendit përpos rrogës, kanë edhe përfitime të tjera shtesë për punën që bëjnë si të zgjedhur dhe përfaqësues të qytetarëve, edhe në...

Aqif Rakipi u shpall “non grata”, Orlando Rakipi në Kuvend: Është përgojuar nga Lulzim Basha

Deputeti Ornaldo Rakipi, djali i ish-deputetit Aqif Rakipi, i cili u shpall ditën e hënë non-grata nga departamenti Amerikan i Shtetit, ka fajësuar ish-kreun...

Basha cilëson Berishën komunist: Kush nuk i bindet, shpallet kulak

Ish kreu demokrat, Lulzim Basha ka mbërritur në Kuvend, ku ka ndaluar të japë një deklaratë për gazetarët lidhur me zhvillimet më të fundit...

Kuvendi grek, deputetja flet për pakicë kombëtare shqiptare: Në shkolla duhet të mësojnë gjuhën…

Për herë të parë në Kuvendin e Greqisë është folur për pakica kombëtare vllahe, shqiptare dhe sllavomaqedonase. Kjo ka ndodhur gjatë një debati në...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -