- Advertisement -

TAG

Kuvend

Ramush Haradinaj ‘shmang’ Berishën, takon në Kuvend Enkelejd Alibeajn

Grupit parlamentar të Partisë për Ardhmërinë e Kosovës, kryesuar nga kryetari Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim edhe me Enkelejd Alibeajn. Këtë e ka...

Arrestimet për inceneratorët, Tabaku: SPAK të dërgojë para drejtësisë ministrat

Në fjalën e saj në Kuvend deputetja e PD, Jorida Tabaku ka theksuar se nuk është vetëm Alqi Bllako dhe Lefter Koka ato që...

Rama i vendosur: Sa të jetë kjo qeveri, taksat e naftës nuk hiqen

Kryeministri Edi Rama duket se nuk është bindur pas protestave masive për uljen e çmimeve në vend. Ai ka përsëritur në mbledhjen e kuvendit...

Rama ironizon opozitën në Kuvend: Një zë më vjen nga lumi më buçet më zgjon nga…

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer ironitë as në Kuvendin e sotëm. Teksa po fliste për përballimin e krizës, Rama ironizon opozitën si...

GJKKO pranon kërkesën e SPAK, pritet arrestimi i Bllakos

Gjykata e Posaçme e Apelit për Krimin dhe Korrupsionin ka pranuar kërkesën e SPAK për caktimin e masës “arrest me burg” për ish-deputetin socialist...

Pas kërkesës së SPAK, mbërrin në Kuvend dorëheqja e Alqi Bllakos

Paraditen e sotme ka mbërritur në Kuvend kërkesa e deputetit Alqi Bllako për dorëheqje nga mandati i deputetit. Ndërkohë në orën 18:00 është njoftuar...

SPAK kërkoi arrestimin e Bllakos, PD-kërkesë Ramës: Mos blloko prokurorinë

Pasi SPAK depozitoi kërkesën në Kuvend për heqjen e imunitetit për deputetin e PS, Alqi Bllako, ka reaguar Partia Demokratike duke paralajmëruar kryeministrin Edi...

Banorët e “5 Majit” në protestë tek Kuvendi: Banesat janë prishur me dhunë, nuk kemi firmosur

Banorët e “5 Majit” dhe të Laprakës kanë dalë sot në protestë para Kuvendit, për të kërkuar drejtësi për banesat e tyre. Ata deklarojnë...

Debate në Kuvend, Berisha bllokon foltoren

Në Kuvend janë shtuar tensionet, ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha mban të bllokuar foltoren, edhe pse drejtuesja e seancës Ermonela Felaj nuk i ka dhënë...

Berisha paralajmëron: Kjo do jetë pranvera e protestave të mëdha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar qeverinë për situatën në të cilën ndodhet vendi aktualisht në mes të një krize energjetike, rritje çmimesh dhe një...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -