Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një leksion nga studentët belgë, pastrojnë lopët e fshatit në Lezhë

Nga Media 0

Të rinjtë nga vende të ndryshme të botës që vizitojnë Shqipërinë, në shumë raste janë një shembull i pashoq për bashkëmoshatarët e tyre në vendin tonë.

15 studentë nga Belgjika kanë punuar 3 ditë vullnetarihst në fshtin Fishtë të Lezhës, duke bërë pa përjashtim çdo punë që jeta në ato zona të dikton.

Në fermën ku të rinjtë qëndruan pastruan lopët, lyen ambulancën e fshatit, punuan tokën duke dhënë një leksion të vyer për të gjithë vendasit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej