- Advertisement -

TAG

Lezhe

Makina e gjitha poshtë kamionit, nxirret i vdekur shoferi i “Benz-it” në aksidentin e Lezhës

Është nxjerrë nga makina i vdekur shoferi i “Benz-it” që u përplas me një kamion në aksin Shkodër-Lezhë pranë kryqëzimit të Dajçit.  Mësohet se...

“Jetojmë me pension, 3 vajza i kam në shkollë”, Basha takon dy familje në nevojë në Lezhë: Ja si do iu ndihmojë plani i...

Gjatë vizitës së tij në Lezhë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar dy familje në nevojë. Të parën takoi familjen e Flora...

Basha ”zbarkon” në Lezhë me Markun dhe Gjekmarkajn, e presin në rrugë qindra njerëz. Marshojnë së bashku në rrugët e qytetit

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka vijuar me turin e tij të takimeve në qytete të ndryshme të vendit, ndërsa këtë paradite është ndalur...

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë

Të shtëna të shumta me armë janë dëgjuar në Lezhë mesditën e sotme. Banorë të shumtë kanë dëshmuar se janë dëgjuar të shtëna të shumta...

Shtëpia muze e At Gjergj Fishtës/ U restaurua, por pastaj i vunë kyçin

Nga Leontina Nika Më 23 tetor, shtëpia e At Gjergj Fishtës në Fishtë, të Lezhës, monumente kulture, u inaugurua, pas restaurimit të saj. Në ceremoni mori...

Tragjike në Lezhë, vetëvritet me armë zjarri 49-vjeçari, pranë banesës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Torovicë të Lezhës. Sipas informacioneve të policisë, 49-vjeçari me iniciale T. M., është vetëvrarë...

Aksident në Lezhë, makina del nga rruga

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë. Një mjet ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Rrilë. Fatmirësisht si pasojë e aksidentit...

Përmbytjet, asnjë plan për të dëmshpërblyer fermerët në Lezhë

Shirat e javëve të fundit në shumë zona të Qarkut të Lezhës kanë përmbytur të mbjellat e fermerëve. Fushat e Zadrimës, Torovicës, Spitenit dhe...

Të shtëna me armë zjarri në Milot, plagoset një person

Një person është plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Milot. Policia njofton se rreth orës 12:10 në rrethana të paqarta është plagosur shtetasi...

Përmbytjet vijojnë prej gjashtë ditësh në Lezhë, 1370 ha tokë ende nën ujë

Emergjencat Civile në Prefekturën e Lezhës njoftojnë sot për situatën e përmbytjeve në të gjithë qarkun. Ndonëse shirat kanë vijuar me intensitet të mesëm...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -