- Advertisement -

TAG

fishte

Shtëpia muze e At Gjergj Fishtës/ U restaurua, por pastaj i vunë kyçin

Nga Leontina Nika Më 23 tetor, shtëpia e At Gjergj Fishtës në Fishtë, të Lezhës, monumente kulture, u inaugurua, pas restaurimit të saj. Në ceremoni mori...

Koronavirusi “shqiptarizon” çiftin holandez në Fishtë të Lezhës. Mbyllja e kufijve i kthen në fermerë (film)

Merel Reckman është banorja më e re e fshatit Fishtë në Lezhë. Nuk e kishte menduar kurrë që prej mbylljes së kufijve mund të...

Aksident i rëndë në Fishtë të Lezhës, kosovarët e plagosur në gjendje kritike

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në kryqëzimin e Binishtit në Fishtë të Lezhës. Përplasja mes një motori dhe një makine ka...

Mjeku shqiptar vjen nga Amerika, i kalon pushimet duke vizituar falas bashkëfshatarët e tij: Populli im meriton respekt

Nga Alma Nikolli Profesioni i mjekut më është dukur gjithnjë më i dobishmi, më njerëzori, më i vështiri e më shpresëdhënësi... I sëmuri e mbledh gjithë...

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Pas disa ditë pushimesh në Francë së bashku me të bijën Rita Ora, Vera dhe Besniku, kanë vendosur që të kalojnë disa ditë të mira...

Një leksion nga studentët belgë, pastrojnë lopët e fshatit në Lezhë

Të rinjtë nga vende të ndryshme të botës që vizitojnë Shqipërinë, në shumë raste janë një shembull i pashoq për bashkëmoshatarët e tyre në...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -