Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Nis seanca për votimin e qeverisë Hoti në Kosovë, Vjosa Osmani nuk është e pranishme

Nga Klodiana 0

Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën për votimin e qeverisë së re në të cilën pritet të votohet qeveria e re të drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Seancën po e udhëheq nënkryetari i Kuvendit, Kujtim Shala dhe jo kryeparlamentarja, Vjosa Osmani e cila ka qenë një kundërshtare e mocionit për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk po marrin pjesë në seancë.

Në fjalimin e tij para deputetëve, mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti tha se ndjen përgjegjësi ndaj qytetarëve për detyrat urgjente që e presin vendin.

Të drejtën për formimin e qeverisë nga LDK-ja e njohu Gjykata Kushtetuese e Kosovës që shpalli kushtetues dekretin e presidentit Hashim Thaçi për të mandatimin e Avdullah Hotit si kandidat për formimin e qeverisë së re.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej