Ngjarje skandaloze para Kuvendit/ Gruaja që thirri “Rama ik” dhunohet në polici: Kam shenja në trup! (foto)

Duhet të lëçisni

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Pas seancës së sotme parlamentare, një grua ka thirrur jashtë Kuvendit “Rama ik, o hajdut, o kriminel, o drogaxhi”.

Ndërkohë që kryeministri dëgjonte fjalët e zonjës në fjalë, ndërhyri me shpejtësi garda për ta larguar.

Mësohet se gruaja është identifikuar si Violeta Gecaj e cila ka dhënë dëshminë e saj pas shoqërimit në komisariat.

Në një intervistë për faxnews, ajo deklaron se është dhënuar dhe madje ka edhe shenja në trup.

“Janë jashtë çdo lloj rregulli jashtë çdo lloj profesionalizmi. I kam unë shenjat në trup dhe hematomat që më kanë bërë policët e shtetit.

Unë protestova për hallet e mia ekonomike, jemi të papunë, jemi të pastrehë, kam qeranë pa paguar dhe mund të më nxjerrë pronari jashtë.

Kam një fëmijë të aksidentuar të cilin më duhet ta operojë. Kam shkrujt në portalin e bashkëqeverisjes, kam sshku te zyra e punës, por askush nuk më jep zgjidhje.

Pse duhet të shoqërohesh dhe të dhunohesh kur po flet dhe proteston për hallet e tua ekonomike.

Në komisariatin numër 1 nuk më marrin dëshminë për dhunën që kanë ushtruar policët e shtetit. Pse unë thashë Rama ik më kanë marrë dhe më kanë tërhequr zvarrë, gjithë Tirana e ka parë këtë”.- tha Gecaj. /albeu.com/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...