Mustafa Nano: Edi Rama me një mandat të tretë do bëhet i neveritshëm (film)

Duhet të lëçisni

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

I ftuar në A-Show në Syri Tv, përballë gazetarit Adi Krasta, analisti Mustafa Nano, ka komentuar edhe situatën politike në vend dhe pritshmëritë e tij për klasën politike dhe atë çka do të ndodhë nesër. Për Nanon gjendja në Shqipëri është në një përkeqësim progresiv në të gjitha planet e mundshme, por në krahun tjetër ai mendon se kemi të bëjmë me një opozitë e cila nuk ka ide.

“Ka pasur një përkeqësim progresiv në të gjitha planet e mundshme. Merrje frymë më mirë në kohën e para 10 viteve. Edhe sot e mendoj se kur ulem në tavolinë për të shkruar ndihem më mirë. Dhe jam penduar që fytyrën time e kam bërë publike. Unë përgjithësisht kam një marrëdhënie të  vështirë me klasën politike shqiptare. Edi Rama është një nga përfaqësuesit më të rëndësishëm të gjeneratës së tij. Ashtu si edhe Sali Berisha, që është një njeri I lexuar. Në fund të fundit këta e përfaqësojnë më së miri shoqërinë shqiptare. Shoqëria shqiptare mund të bëjë atë që mund ta bëjnë edhe shoqëritë e tjera. Atë që po bëjnë në Biellorusi që janë çuar qytetarët, kursë këtu kanë dalë militanët e partive, jo qytetarët”, u shpreh Nano.

Nano thotë më tej se ajo që nuk i pëlqen te opozita është se janë shumë të dashuruar me pushtetin, jo me ide të caktuara.

Ndërsa për maxhorancën aktuale thotë se nuk kanë çfarë të japin më.

Për mirë nuk besoj se kanë 8 vjet dhe e dimë se çfarë kanë bërë dhe çfarë do bëjnë. Dhe unë do të doja që të ngrinim zërin kundër një estabilishmenti që nuk ofron asgjë. Unë dua kryetarin e opzitës me ide. Rama ka një avantazh që është më i ditur dhe ka këtë përvojë 8 vjeçare. Edi Rana nuk është diktator është një poitikan i keq. Edi Rama me një mandat të tretë do bëhet i neveritshëm por nuk është i rrezikshëm“-tha Nano.

/syri.net

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...