Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Merkel: Shpresojmë që plani i BE-së për rimëkëmbjen të hyjë në fuqi më 1 janar 2021

Nga Ejona 0

Negociatat e vështira për planin e rimëkëmbjes prej 750 miliardë dollarë, prezantuar nga Bashkimi Europian nuk do të përfundohen gjatë samitit të ardhshëm europian që do të zhvillohet në qershor, theksoi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel.

“Është e qartë se negociatat, që janë të vështira, nuk do të përfundojnë gjatë samitit të ardhshëm të Këshillit të BE-së.

Objektivi duhet të jetë gjetja e kohës së mjaftueshme në vjeshtë që parlamentet kombëtare dhe Parlamenti Europian të mund të diskutojnë dhe që plani i rimëkëmbjes të hyjë në fuqi më 1 janar 2021”, deklaroi në një konferencë shtypi kancelarja gjermane, Merkel.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej