Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mblidhet kongresi i PS-së, zbardhet agjenda e punimeve

Nga Media 0

Partia Socialiste do të mbledhë sot Kongresin, që do të nisë punë në orën 10:00 dhe do të ketë kryesisht karakter zgjedhor, për vetë faktin që mbahet rreth 3 muaj para zgjedhjeve lokale të planifikuara.

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla do të hapë kongresin, ku marrin pjesë më shumë se 2000 delegatë, për të vijuar me një raport të zëvendës kryeministrin Erjon Braçe për Bashkëqeverisjes me Njerëzit, pasuar me një prezantim nga ministrant Çuçi, Balluku, Manastriliu, Shanini, Klosi dhe Margariti, për Punën e Qeverisë për “Bashkitë që Duam”, në çdo qark.

Kryebashkiakët e konfirmuar për një tjetër mandat, si Subashi, Filo, Leli e Bufi do t’i drejtohen kongresit me një fjalë të posaçme, sikurse edhe Pjerin Ndreu kandidat për bashkinë e Lezhës dhe Gledian Llatja për atë të Elbasanit.

Në pjesën e dytë të kongresit, Top-Channel ka mësuar se kryebashkiaku Erjon Veliaj do të prezantojë listën e këshilltarëve të PS për anëtarë të këshillit Bashkiak Tiranë e më pas rreth orës 12:30 kreu socialistëve Edi Rama do t’i drejtohet kongresit me një fjalë.

Ndërsa pjesa e tretë e kongresit i është dedikuar diskutimeve për kodin zgjedhor nga ku me interes priten diskutimet dhe qëndrimet e socialistëve për votën e emigrantëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej