Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Maqedonia e Veriut, 5 pacientë me COVID lënë spitalin, të infektuar në total 617

Nga Klodiana 0

Në një kohë kur numri i viktimave nga COVID ka shkuar në 27, pavarësisht këtyre humbjeve, lajme të mira vijnë nga Maqedonia e Veriut.

Mësohet se 5 pacientë janë shëruar pasi i janë nënshtruar testeve të tjera, ku tashmë kanë rezultuar negativë. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa bëhet e ditur se ata kanë lënë spitalin.

Aktualisht numri i personave të shëruar nga koronavirusi është 35. Në Maqedoninë e Veriut deri më tani ka gjithsej 617 persona të infektuar me COVID prej të cilëve 553 raste janë ende aktive.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej