Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Angli/ Rreth 1000 viktima vetëm në 24 orë, mbi 7000 totali

Nga Ejona 0

 

Gjatë 24 orët e fundit në Britani janë regjistruar 936 viktima si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 7095 numrin total të jetëve të humbura.

Në Angli ka humbur jetën 828 persona në spital, nga 22-103 vjeç. Në Skoci raportohen 77 viktima dhe 336 të infektuar në ditën e fundit. Shëndeti Publik në Uells raporton 284 raste të reja me covid dhe 33 viktima, ndërkohë që pesë të tjerë janë shënuar në Irlandën Veriore.

Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë rezultuar pozitiv me virus në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar aktualisht shkon deri në më shumë se 55,000.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej