Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lulzim Basha për RAI: Aksion ekstrem në kushte ekstreme, ndaj mos na kërkoni një gjë që nuk e pranon populli kurrë (film)

Nga admin 0

Gjatë një interviste për televizionin italian, RAI kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se nëse kudo në Perëndim një qeveri do të kapej duke vjedhur votat me krimin e organizuar, kjo qeveri do të binte dhe do të shkonte para drejtësisë.

Ndërsa në Shqipëri, kjo gjë nuk solli asnjë reagim, prandaj opozita ka ndërmarrë një aksion ekstrem në kushte ekstreme.

Ai i ka shpjeguar gazetares Laura Tangherlini që miqtë ndërkombëtarë nuk duhet t’i imponohen që populli shqiptar për një gjë, të cilën nuk do ta pranonte kurrë.

© SYRI.net

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej