Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Letrat e Ramës drejt Bashës/ Vasili: Kështu merren edhe ilaçet, në mëngjes, drekë dhe në darkë

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama i ka shkruar sërish një letër sot kreut të PD Lulzim Basha ku i kërkon të ulen në tryezën e dialogut pasi nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve më 30 qershor.

Ndërkohë ka reaguar edhe ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili i cili thotë se Ramës nuk ka kush t’i shkruajë dhe se po i shkruan përditë vetes.

Vasili shprehet se Rama po i shkruan letrat siç pihen ilaçet, në mëngjes, drekë dhe në darkë.

Postimi i plotë i Vasilit:

Edi Rames s’ka kush ti shkruaje!!

Edi Rama i shkruan perdite nga nje leter vetes.

Gjynah vertet,qe shkruan kaq pak.

Nje leter ne dite s”eshte asgje.

Se paku tre letra ne dite duhet te shkruaje,se pergjithasisht keshtu merren edhe ilaçet ne mengjez ne dreke dhe ne darke.

Por tharja e rrenjeve te mendimit ka bere qe edhe korteksi i trurit ti thahet,ndaj per nje tru te thare e te atrofizuar edhe nje leter ne dite nuk eshte pak bile eshte shume…

Ndonje truthare me keq se ai vete i ka thene me shume dashuri “shkruaji nga nje leter perdite shefo”.

Dhe Edi e ben,se ju kam thene kaq here qe ai ben cfare i thone se vete nuk mendon.

Dhe ata vazhdojne ta tallin….e tallin keq….e tallin rende.

Asnje nuk i pergjigjet,asnje nuk harxhon asnje sekonde kohe me të,asnje nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojne “te vdekurin, qe ecën”!!

Dhe ne fund mbetet vetem që….Edi Rames s’ka kush ti shkruajë!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej