Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Largimi i Kokëdhimës nga Kuvendi/ Basha: Triumfoi ligji

Nga Media 0

Kryetari i opozitës ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të hequr mandatin e Kokëdhimës

Triumf të ligjit në ditën e drejtësisë, e kanë cilësuar demokratët vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të hequr mandatin deputetit socialist, Koço Kokëdhima. Përmes një deklarate për emdiat, kryetari i PD-së, LulziM Basha,  përshëndeti vendimin e Kushtetueses duke e cilsuar si një betejë tjetër të fituar përballë mazhorancës. “ Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për heqjen e mandatit të Koço Kokëdhimës është një triumf i ligjit dhe i drejtësisë, edhe pse paligjshmëria dhe zullumi i oligarkëve është i pamatë e i pafund, e nuk mbaron me të dekretuarin prej Ramës si kryeministri i Jugut. Megjithatë, kjo është një betejë e fituar e Kushtetutës me shkelësin e saj, e ligjit me abuzuesin, e Partisë Demokratike me oligarkun, e qytetarëve me hajdutin. Ky është vendim drejtësie në Ditën e Europës”, theksohet në deklaratëne  PD-së.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej