Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

”Kurti më ftoi sot në takim urgjent”, Haradinaj: E refuzova se më thirri pasi kishte marrë vendimin për taksën

Nga Klodiana 0

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kundërshtuar ashpër lëvizjen e djeshme të pasardhësit të tij, Albin Kurti rreth taksës ndaj mallrave serbe.
Haradinaj njoftoi po ashtu se Kurti i ka dërguar letër për ta takuar sot urgjentisht. “Nuk kam shkuar në takim sepse i kam thënë se me kë thirrur mbasi ke dhënë qendrim dhe kjo është sa për sy e faqe”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka deklaruar se Kurti ka bërë pazare me Vuçiqin rreth heqjes së taksës, duke e quajtur vendimin një mashtrim nga ai.

“Ka një marrëveshje mes dyve, votat e Listës Srpska për qeverinë Kurti. I drejtohet BE-së për liberalizmin e vizave, është gabim që pas një vendimi për taksën t’i drejtohet në atë mënyrë qeverive veç e veç.  Logjika e z.Kurtit e ka një problem. E kuptoj fjalorin e Grenell, por i thotë se po gabon dhe i kërkon më shumë. A e dini cka d.m.th kjo”, ka deklaruar ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej