Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur jeta të sjell limona, mund të bësh dhe këtë tartën

Nga 27-shi 0

Nga Iva Tiço

Vite të shkuara, kur kishim shtëpinë private me oborrin e madh, kushdo që vinte tek ne dilte me një qese me limona. Asokohe nuk është se çmoheshin dhe aq prodhimet bio, dukej se gjithandej vetëm të tilla kishte, ama të gjithë thoshin se limonat e dyqanit nuk u afroheshin aspak për shije e aromë atyre të bahçes sonë.

Në ditët e sotme, me gjithë larminë e shitjes, çmimeve, kokrrave me pamjen perfekte, askush nuk di se çfarë blen. Nëse do e kishim ende shtëpinë, me gjithë limonë e portokaj, atëherë shumë njerëz rrotull meje do ishin më të kënaqur. Ndërkohë që një dhuratë e tillë, një kuti e madhe me limona të sapokëputur në jug, për mua qe një dhuratë e bukur për fundjavën e shkuar.

Meqënëse jemi në periudhë festash, provova një ide dekorimi me limona. Si ato që shoh me shumicë në revista. Nuk doli keq.

Për të marë recetën e kësaj ëmbëlsire kliko këtu: http://rozmarina.al/kur-jeta-te-sjell-limona-mund-te-besh-dhe-kete-tarten/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej