Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Korrupsion, skandale seksuale dhe presione/ Çfarë festojnë mësuesit sot (film)

Nga Klodiana 0

Nisi sot në “Abc News” emisioni “Vetting” i gazetares Luljeta Progni. Në edicionin e parë, këtë 7 mars, edicioni pati në fokus mësuesit në Shqipëri.

Emisioni u fokusua tek drejtorët e shkollave të shkarkuar për skandale.  Rasti i parë ishte ai i Mimoza Kuçit, e cila u bë pjesë e spotit të Partisë Socialiste në qershor 2013, por një vit më vonë u shkarkua nga detyra e akuzuar për korrupsion dhe dosja i kaloi për hetim prokurorisë.

Një rast i ngjashëm ishte ai i drejtoreshës së Drejtorisë Arsimore në Lushnje, Luiza Tabaku, e cila gjithashtu u shkarkua nga detyra për korrupsion. Madje nga përgjimet u zbulua se mësueset përballeshin me presione për shërbime seksuale nga drejtues të lartë të DAR apo zyrtarë të PS.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej