- Advertisement -

TAG

mesuesit

Basha takon mësuesit në Elbasan dhe reagon sërish pas deklaratës së Ramës: Asnjë kërcënim nuk e ndalon ndryshimin

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me mësues në qytetin e Elbasanit. Në bisedën që pati me mësuesit,...

Mësuesit për VOA: Kemi frikë nga vaksina, nuk flasim se na pushojnë

Në Shqipëri, nisi mes refuzimit dhe një entuziazmi të përmbajtur vaksinimi i mësuesve në kryeqytet dhe qytete të tjera me vaksinën Astra Zeneca kundër...

Vaksinimi, dhjetëra mësues refuzuan AstraZeneca

Nga Ajgena Korbi Jo të gjithë mësuesit e planifikuar kanë ardhur për të marrë vaksinën kundër koronavirusit. Dyshimet e ngritura mbi AstraZeneca-n dhe pezullimi  në disa...

Shqipëria filloi sot vaksinimin e mësuesve me “AstraZeneca”, Gjermania e pezullon pas raportimeve për mpiksjen e gjakut

Gjermania ka pezulluar përdorimin e vaksinës kundë Covid-19, ‘AstraZeneca’, pas raportimeve se kjo vaksinë shkakton mpiksje të gjakut. Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i Ministrisë...

Covid “pushton” shkollat në Elbasan, 9 mësues të infektuar brenda ditës

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot 33 raste të reja me koronavirus në Elbasan. Ndërkohë, gazetari Aldo Kozarja raporton një situatë aspak të qetë në...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Rifillimi i shkollës, mësuesit të shqetësuar: Mësimi me turne dhe masat asnjë efekt pozitiv

Tre ditë përpara fillimit të shkollës për të gjithë nxënësit në Shqipëri, shqetësimi mbi pandeminë vjen e shtohet tek të gjithë qytetarët, ndërsa në...

Pas mjekëve, Rama premton rritje pagash edhe për mësuesit

Pas mjekëve dhe infermierëve, kryeministri Edi Rama premton rritje pagash edhe për mësuesit në mbarë vendin. Rama tha se do të ketë një rritje të...

Besa Shahini publikon videon brenda klasave: Ja si të mbroni veten dhe familjarët nga virusi i rrezikshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, publikon një tjetër video për kujdesin që duhet të tregojnë nxënësit me fillimin e vitit të ri shkollor, në...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -