Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ Numri më i ulët i viktimave deri tani për Italinë

Nga Ejona 0

Italia vijon të raportojë shifra të larta për sa i përket viktimave nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 604 të vdekur, duke e çuar numrin total të jetëve të humbura në 17.127.

Ndërkohë, theksojmë se sot është regjistruar numri më i ulët i rasteve të reja me covid që nga 13 marsi. 3039 raste të reja, me një numër total prej 135.586 të infektuarish.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve në Itali është 24.392, ndërkohë që raportohet se janë bërë gjithsej 755.445 teste. Pacientë në trajtim intensiv janë 3792.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej