Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali, ulet numri i viktimave nga Covid-19

Nga Ejona 0

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 70 viktima, 47 më pak se dje, duke e çuar në 33.142 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Sakaq, janë konfirmuar 593 raste të reja me covid, 9 më shumë se dje, duke e çuar totalin e të infektuarve në 231.732.

Gjatë 24 orëve të fundit, lanë spitalin më shumë se 3500 persona, duke e çuar në 150.604 numrin total të të shëruarve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej