Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali/ 812 viktima në 24 orët e fundit, mbi 100 mijë të infektuar

Nga Ejona 0

Italia në 24 orët e fundit për sa i përket të prekurve dhe jetëve të humbura nga koronavirusi ka regjistruar 812 viktima, duke e çuar në 11.591 numrin e jetëve të humbura në total.
Më shumë se gjysma e viktimave (458) në ditën e fundit i përkasin Lombardisë, me 6818 në total. Në Lombardi janë 42.161 të testuar pozitiv me covid-19. Raste të reja janë regjistruar 4050, me një numër total prej 101.739 të infektuarish.
Të shëruar janë 14.620, ndërsa në gjendje kritike për jetën janë 3981 pacientë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej