- Advertisement -

TAG

lombardi

Luhatje në numrin e viktimave nga koronavirusi në Itali, 333 përsona kanë humbur jetën në 24 orë

Italia po përballet prej ditësh me nje luhatje në numrin e viktimave të shkaktuara nga koronavirusi. Fatmirësisht numrat janë në rënie duke shpresuar për një...

Merren masat ekstreme, mbajtja e maskave në publik bëhet e detyrueshme

Italia është vendi më i goditur në botë nga koronavirusi, ku numërohen 15 362 viktima dhe 124 632 të infektuar. Lambordia është edhe vatra...

Koronavirusi në Itali/ 812 viktima në 24 orët e fundit, mbi 100 mijë të infektuar

Italia në 24 orët e fundit për sa i përket të prekurve dhe jetëve të humbura nga koronavirusi ka regjistruar 812 viktima, duke e...

Coronavirusi/ Mjekët në Milano në karantinë: Kemi vendosur të rrimë në punë

Urdhri i mjekëve ka shpërndarë një letër denoncuese të dy mjekeve të përgjithshme të zonës së konsideruar të kuqe në Lombardi që denoncojnë se...

BLG Vinalbany kryen homazhe Çamëve shqiptarë

Me panairin e dytë lidhur me botën e verës, e cila ka pasur që pjesën e parë muajit të kaluar një sukses të madh...

Umberto Eco: Përse e dua mjegullën

Të gjitha borxhet duhen paguar, të paktën për sa më përket mua. Që kam pasur të themi jo interes për mjegullën, por një adhurim të...

Latest news

Korreshi ironizon ndarjen e PD-së në dy grupe pune për protestën: Mirë që na pret kostumin, por të na…

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi, ka reaguar pas publikimit të listës nga ana e zëdhënëses së PD, Floriana Garo, në të cilën prezantoheshin grupet e...

67- vjeçari gjendet i vdekur në Fier, dyshimet e policisë (EMRI)

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Fier. Burime nga policia bëjnë me dije se një 67- vjeçar është gjetur i pajetë në...

Po flinin mbi shina, treni përplas dy emigrantët në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi dy emigrantë humbën jetën në jug të vendit, mëngjesin e...

Aksident i rëndë në Thumanë-Laç, dy të plagosur nisen drejt Traumës

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar pasditen e stome. Këtë herë në autostradën Thumanë-Laç. Burime bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur pak...

Kapet shqiptari me 18 kg kokainë, spiunohet nga komshinjtë

Policia italiane arrestoi një 30-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë. Shqiptari e kishte kthyer shtëpinë ku qëndronte në një laborator droge. Lëvizjet...
- Advertisement -