Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali/ 106 mjekë e infermierë të vdekur, numri i viktimave mbetet ende i lartë

Nga Ejona 0

Ndonëse rënia e numrit të viktimave ka ngjallur shpresë në Itali, ende këto shifra mbeten të larta dhe dramatike, ndërsa akoma më i rëndë është lajmi se 106 mjekë dhe infermierë kanë humbur jetën gjat betejës me koronavirusin që prej se është shfaqur në vendin fqinj

Përgjatë 24 orëve të  fundit, numri i viktimave ka shkuar në 610 personandërsa në total ka kapur shifrën e frikshme prej 18279.

Rastet të reja janë 4204 duke e çuar në 143626 numrin total të të prekurve ndërkohë në total numri i të shëruarave ka shkuar në 28470 dhe 3605 janë në gjendje kritike.

Në të gjithë botën ka shkuar në 91816 numri i vitkimave e nga ana tjetër numri i të infektuarve ka kaluar shifrën e 1.5 milionë njerëzve në planet, ku vetm në 6 ditët e fundit janë evidentuar 500 mijë raste.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej