Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Britaninë e Madhe/ 881 të vdekur vetëm në 24 orët e fundit

Nga Ejona 0

Britania e Madhe ka regjistruar një tjetër bilanc negativ përsa i përket numrit të të infektuarve dhe viktimave nga covid-19.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 881 (-57) të vdekur si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 7978 numrin total të jetëve të humbura.

Rastet e reja janë 4344, me një numër total prej 65.077 të infektuarish. Deri më tani Britania ka arritur ta “shmangë” bilancin e errët prej më shumë se 1000 viktimash në ditë, gjë që ka ndodhur vetëm në Francë e SHBA.

Në Angi, në 24 orët e fundit kanë vdekur 765 persona, mes moshës 24-103 vjeç, ndërsa 116 të tjerë u regjistruan në Skoci, Uells dhe Irlandë e Veriut.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej