Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U infektua nga Covid-19/ Florian Riza ankohet për Infektivin: Kushtet jo të mira, mjekët e kualifikuar…

Nga Ejona 0

Ish-futbollisti, Florian Riza rezultoi negativ, pas testit të parë që ka bërë për COVID-19.

Riza qendroi prej disa ditësh në spitalin Infektiv, ku gjendja e tij u përmirësua.

Tashmë ai ndodhet i karantinuar në shtëpi, ku në një lidhje për edicionin e lajmeve të ABC News tregoi përvojën e shërimit nga koronavirusi.

Ndër të tjera, Riza u shpreh se kushtet në spitalin Infektiv nuk ishin të mira, por puna e mjekëve është për t’u vlerësuar.

“Kushtet nuk janë të mira. Unë e vlerësoj shumë personelin mjekësor, janë mjekë dhe infermirë shumë të kualifikuar, por nuk e kuptoj si mund të shkojnë kushtet paralelisht me ata. Unë kam pasur edhe eksiperiencë më herët në spitale se kam pasur nënën sëmurë”, tha ish-futbollisti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej