Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Britani/ Boris Johnson letër 30 milionë familjeve, ja kërkesa që ka ai

Nga 27.al 0

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson do të shkruaj letër për familjet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar duke u kërkuar njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi.

Letrat e Kryeministrit do t’u dërgohen 30 milionë familjeve javën e ardhshme ku do të shkruhet:

“Ne e dimë se gjërat do të keqësohen para se të përmirësohen. Por, ne po bëjmë përgatitjet e duhura, dhe sa më shumë të ndjekim rregullat, aq më pak jetë do të humbasin dhe sa më shpejt jeta mund të kthehet në normale. … Kjo është arsyeja pse, në këtë moment të urgjencës kombëtare, ju bëj thirrje, ju lutemi, të qëndroni në shtëpi, të mbroni (Shërbimin Kombëtar të Shëndetit) dhe të shpëtoni jetë”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej