Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kodheli: Anija që furnizohej nga Petrolifera ndoti 5 km vijë bregdetare

Nga Media 0

Ministrja e Mbrojtjes hedh alarmin për ndotjen me tonelata nafte në Zvërnec

Rreth 5 km vijë bregdetare është ndotur për shkak të hedhjes së tonelatave me naftë në Zvërnec. Lajmi konfirmohet nga Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e cila ka dhënë detaje edhe rreth autorëve të ndotjes së bregdetit shqiptar në prag të sezonit turistik. Përmes një postimi në facebook, Kodheli sqaron se forcat e ushtrisë janë tashmë në operacion për parandalimin e përhapjes së ndotjes së dhe pastrimit të bregdetit.

“Disa ton naftë e papërpunuar ka ndotur gati 5 km vijë bregdetare, për shkak të një rrjedhjeje nga një anije që furnizohej te ‪‎Petrolifera. Forca Detare është në lundrim në ndihmë të operacionit për parandalimin e përhapjes së ndotjes dhe pastrimin e saj. Si ministre e Mbrojtjes dhe qytetare e ‎Shqipërisë dhe që me dhimbset çdo centimetër katrorë tokë apo det i vendit tim; ‪‎ZERO tolerancë për përgjegjesit”, shkruan më Kodheli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej