Jurgen Klop, “mbreti” kthehet në fronin e vjetër

Duhet të lëçisni

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Çerelfinalja e parë e Europa League, midis Dortmundit dhe Liverpulit, u sfumua disi nga pikpamja teknike, duke u fokusuar më shumë në kthimin e Jurgen Klop në shtëpinë e tij të vjetër. Gjithçka ndodhi 320 ditë pas ndeshjes së fundit si trajner i verdhezinjve, në stolin e të cilëve ka qëndruar për shtatë vjet, nga viti 2008 deri në 2015. Dhe çfarë kthimi, njëlloj si një “mbret” në fronin e tij të dikurshëm. Këtë rradhë në stolin e Liverpulit, për t’u ndeshur në Dortmundin, skuadra të dy qyteteve që futbollin e kanë “fe” dhe spektakli në shkallët e stadiumeve respektive është gjithmonë të grantuar.

7

Kështu që ndodhi ajo që pritej. Klop u mbulua me të gjithë dashurinë e ish-tifozëve të tij, të cilët e kishin ruajtur pothuajse të njëjtë, ndërsa të dy skuadrat ua shpërblyen në fushën e lojës. Ishte një 90 minutësh që u përshtat më së miri me shfaqen e tribunave, duke ruajtur në përgjithësi një ritëm shumë të lartë dhe në fund vendosën për një 1-1, golat e Origit në pjesën e parë, dhe të Humels, jo shumë kohë pasi skuadrat u kthyen sërish në fushë. Ndërkohë që të dy tifozeritë bashkëpunuan edhe për një tjetër lloj spektakli, tashmë për të protestuar për çmimin e lartë të biletave, të vendosura nga organizatorët. Liverpul dhe Dortmund “never ëolk alone”, madje të gjithë kënduan himnin e përbashkët për mirë dhe për keq.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...