Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja sa shqiptarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në të gjithë botën

Nga Ejona 0

Virusi vdekjeprurës, COVID-19 tashmë është përhapur në të gjithë globin, duke infektuar 1.536.209 njerëz. Nga koronavirusi kanë humbur jetën 89.898 persona, ndërsa fatmirësisht 340.188 pacientë janë shëruar.
Mirëpo, sa shqiptarë kanë humbur jetën në të gjithë botën nga kjo pandemi e rrezikshme?
Në territorin tonë deri tani janë shënuar 22 viktima, ndërsa në Kosovë janë 6. Në Maqedoninë e Veriut është konfirmuar vetëm 1 shqiptar i vdekur, nga Fieri. Në Itali, deri në datën 25 mars, numëroheshin 9 shqiptarë që kishin humbur jetën nga covid, po 9 edhe në Amerikë.
Ndërsa 1 shqiptar tjetër, ndër viktimat e para jashtë vendit nga koronavirusi, raportohet të ketë humbur jetën në Indonezi. Edhe në Greqi 1 shqiptar ka humbur jetën.
Pra deri më tani, të raportuar, në të gjithë botën janë 49 shqiptarë të vdekur nga covid-19.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej