Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Shisnin kokainë, pranga 2 shqiptarëve

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë për trafik të lëndëve narkotike, kryesisht të llojit kokainë.

Mediat raportojnë se shqiptarët e arrestuar janë të moshës 19 dhje 23 vjeç dhe  ndalimi i tyre u krye në Rimini.

Gjatë kontrolleve, policia gjeti një sasi droge prej 73 gram kokainë, ndërsa sekuestroi një shumë të konsiderueshme eurosh si dhe dy telefona celularë. Autoritetet  vijojnë punën për zbardhjen e aktivitetit të të rinjve shqiptarë, të cilët dyshohen se shpërndanin drogë në doza në vogla.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej