Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ 80 tërmete gjatë natës, një ortek dëbore zë brenda turistët në hotel (foto+video)

Nga Skenderi 0

Itali/ Prej dy ditësh vijojnë lëkundjet e tokës

Italia qëndrore vazhdon të goditet nga tërmetet. Të paktën 80 tërmete kanë rënë gjatë mbrëmjes së djeshme të cilat kanë shkaktuar edhe orteqe dëbore.

Mediat Italiane raportojnë se nje ortek bore ka rënë në një hotel në Gran Sasso, zonë turistike afër Pescarës, ku mësohet se 20 turistë kanë mbetur të bllokuar.

Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për shpëtimin e turistëve.

Italia qëndrore prej dy ditësh është goditur nga tërmete të shumta.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej