Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Interi me “semafor” të kuq…

Nga 27-shi 0

Aq shumë është ndëshkuar me kartonin e kuq, saqë Interi I Mançinit është një hap rekordit sezonal. Për të qenë të saktë, gjatë këtij kampionati futbollistët kanë marrë dënim ekstrem nga arbitrat në 10 raste, ndërsa në vend të parë është Atalanta me 12 lojtarë të përzënë përpara përfundimit të ndeshjeve. Krizë nervash? Ndonjëherë po, por në më të shumtën e raste kartonët kanë ardhur edhe për naivitet të protagonistëve, ndërhyrje të gabuara që ndonjëherë janë të paevitueshme, por edhe për gafa në gjykim, siç ishte rasti i Nagamotos këtë të djelë në Inter – Torino. Këtu duhen shtuar edhe tre largime të vetë Mançinit, gjë që janë vërtetë shumë për një skuadër të nivelit të lartë… ndërkohë që flitet për transformimin e një ekipi, që në nëntor bënte absolutisht më pak faulle nga të gjitha skuadrat pjesmarrëse në kampionat, ndërsa tani është e dyta më e ndëshkuara.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej