Fjalë kyçe: kampionati

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana pa fitore, Flamurtari pa lekë

Nesër do të jetë një ndeshje midis dy skuadrave me shumë histori në futbollin shqiptar, ajo ndërmjet Tiranës dhe Flamurtarit. Megjithatë, duket se edhe këtë sezon, të dyja këto ekipe…

OpEd / Nga 27.al -

Ngjyrat e kampionatit

Nga Saimir Demi Gara e futbollit superior në Shqipëri ka vetëm tre javë që ka filluar zyrtarisht dhe siç mund të ndodhë kudo, ende jemi të hutuar, në përpjekjet tona…

Kalitje / Nga 27-shi -

Kampionati, fillon java e ferrit

Pikërisht që sot në mbrëmje fillojnë ndeshjet e javës 32 të kategorisë Superiore, me një kalendar që përcakton përplasje që mund të ndikojnë shumë për të gjithë sezonin e pjesmarrësve….

Kalitje / Nga 27-shi -

Bylisi, urrejtja pas një “shpulle”

Ballshiotët e Bylisit kanë filluar ta kuptojnë që për të qëndruar në Kategorinë Superiore duhet të bëjnë shumë më tepër se një garë të luftuar. Deri tani, në përpjekjet për…

Kalitje / Nga 27-shi -

Interi me “semafor” të kuq…

Aq shumë është ndëshkuar me kartonin e kuq, saqë Interi I Mançinit është një hap rekordit sezonal. Për të qenë të saktë, gjatë këtij kampionati futbollistët kanë marrë dënim ekstrem…