Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ilir Meta: Më 2017, LSI ose do jetë forca më e rëndësishme e qeverisë, ose forca kryesore opozitare në Shqipëri

Nga Klodiana 0

Gjatë një interviste për gazetarin Ilir Babaramo në Report TV, Ilir Meta ka deklaruar se pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, partia e tij do të jetë ose forca më e rëndësishme qeverisëse, ose të do të jetë forca kryesore opozita në Shqipëri.

Pjesë nga intervista:

Afrimin me PDIU në këtë koalicion e shikoni si kërkesë të Ramës për t’ju shmangur nga bashkëqeverisja?

Meta: Ne nuk kemi asnjë shqetësim të tillë, përkundrazi LSI ka një rol të qartë në të ardhmen, ose do të jetë një forcë edhe më e rëndësishme qeverisëse, ose do të jetë forca kryesore opozitare në Shqipëri. LSI në çdo rast do të jetë një forcë që do të ketë një rol më të rëndësishëm në të ardhmen në jetën politike të vendit dhe kjo besoj se është më e rëndësishme për LSI.

Keni tre mundësi për koalicione; të qëndroni ku jeni, të ktheheni te koalicioni me PD dhe koalicioni i një poli të tretë, cilin do zgjidhni?

Meta: LSI do të marrë vendimin më të drejtë në kohën e duhur. Ky nuk është një vendim që mund ta marr sot që jam më shumë një kandidat për kryetar sesa kryetar i LSI. Do të jetë vendim i forumeve të kësaj force dhe besoj që do të jetë vendimi më i drejtë. Të shohim rezultatin e zgjedhjeve të 6 nëntorit në LSI.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej