Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Foto e rrallë/ Sa vështirë të mbledhësh kaq shumë shqiptarë të shquar në një vend

Nga Media 0

Gaqo Tashko, Lola Gjoka, Ernest Koliqi, Dom Nikoll Koliqi, Tefta Tashko, Asdreni, Lasgushi (Poradeci), Gjergji Canco, Koço Tashko. Të gjithë bashkë 75 vjet më parë, në një fotografi para “Kafes së Madhe” në Shkodër, atje ku ishte edhe qëndra e artit dhe kulturës shqiptare.

“Sa e vështirë të mbledhësh kaq shumë njerëz të shquar në një vend”, shkruan Ilir Konomi në facebook. Fotoja është bërë në shkurt 1938.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej