Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hoti prezanton projektet: Lidhja e dy kryeqyteteve me hekurudhë

Nga Klodiana 0

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeministri Edi Rama kanë zhvilluar konferencën e përbashkët në Pallatin e Brigadave, në Tiranë.

Hoti theksoi se tashmë bashkëpunimi politik mes dy vendeve duhet të kalojë në terma praktik.

“Ju falënderoj për vizitën në Prishtinë. Ju falënderoj për pritjen vëllazërore për këtë vizitë të parë. Besoj që tani duhet të kalojmë në terma praktik të bashkëpunimit tonë të përditshëm. Janë tri projekte madhore të natyrës strategjike. Porti i Durrësit, të jetë një pikë doganore ku mallrat të hyjnë në territorin e Kosovës.

Në fushën e energjisë duhet të kujdesemi që ta zgjidhim afat gjatë këtë, duke konsideruar ndërtimin e një HEC në territorin e Shqipërisë për të furnizuar me energji Kosovë. Dhe projekti i madh për lidhjen e dy vendeve tona me hekurudhë. Besoj që në vjeshtë të këtij viti mund të gjendet fonde për realizimin e këtij projekti”, tha Hoti

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej