Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një foshnje me COVID-19 në QSUT, Kule: Është në trajtim bashkë me nënën

Nga Klodiana 0

Shefja e shërbimit të Pediatrisë në QSUT, Xhorxhina Kule ka informuar për gjendjen e një foshnje 2 muajsh e prekur me COVID-19 e cila ndodhet e shtruar prej mbrëmjes së të mërkurës në Shërbimin Infektiv pediatrik.

Kule tha se fëmija ka ardhur me shenja të sëmundjes dhe bronkopneumoni pa insuficencë respiratorë dhe ka rezultuar pozitivë, gjithashtu dhe nëna ka shenja të sëmundjes por janë të stabilizuar.

“Nga komunikimet e mëparshme që kemi pasur me infkesionet tek fëmijët gjithnjë ju kemi vënë në dijeni për numrin e fëmijëve. Deri mbrëmjen e pardjeshme nuk kemi pasur asnjë fëmijë të hospitalizuar. Pardje është shtruar një fëmijë 2 muajsh, me shenja të sëmundjes dhe një bronkopneumoni pa insuficencë respiratore. Dhe nëna ka shenja të sëmundjes, të dy janë të hospitalizuar tek ne pasi fëmija është me gji. Janë në trajtim dhe observim nga mjekët. Për momentin, deri tani që flasim, gjendja është e stabilizuar. Që mbrëmë të dy nuk kanë referuar shenja të larta të temperaturës. Jemi në pritje me shpresë që çdo gjë do përfundojë mirë”, deklaroi Kule.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej